
$120.85$150.99
Prepare to embark on a sensory journey with the Bosco Apple, a fruit that transcends the ordinary and promises an unparalleled taste experience. These apples are nothing short of nature’s masterpiece, celebrated for their distinctive blend of flavors and their captivating visual allure.
Availability: In Stock
single contact block for head Ø22 1NO silver alloy screw clamp terminal
| Range of product | Harmony XB5 Harmony XB4 |
|---|---|
| Product or component type | Contact block |
| Device short name | ZBE |
| Sale per indivisible quantity | 5 |
| IP degree of protection | IP20 conforming to IEC 60529 |
| Contact operation | Slow-break |
| Contact block type | Single |
| Contacts usage | Standard contacts |
| Connections - terminals | Screw clamp terminals, <= 2 x 1.5 mm⊃2; with cable end conforming to IEC 60947-1 Screw clamp terminals, >= 1 x 0.22 mm⊃2; without cable end conforming to IEC 60947-1 |
| Net weight | 0.011 kg |
|---|---|
| Contacts type and composition | 1 NO |
| Positive opening | Without |
| Operating travel | 2.6 mm (NO changing electrical state) 4.3 mm (total travel) |
| Operating force | 2.3 N NO changing electrical state |
| Mechanical durability | 10000000 cycles |
| Tightening torque | 0.8…1.2 N.m conforming to IEC 60947-1 |
| Shape of screw head | Cross compatible with pozidriv No 1 screwdriver Slotted compatible with flat Ø 4 mm screwdriver Slotted compatible with flat Ø 5.5 mm screwdriver |
| Contacts material | Silver alloy (Ag/Ni) |
| Short-circuit protection | 10 A cartridge fuse type gG conforming to IEC 60947-5-1 |
| [Ith] conventional free air thermal current | 10 A conforming to IEC 60947-5-1 |
| [Ui] rated insulation voltage | 600 V (pollution degree 3) conforming to IEC 60947-1 |
| [Uimp] rated impulse withstand voltage | 6 kV conforming to IEC 60947-1 |
| [Ie] rated operational current | 3 A at 240 V, AC-15, A600 conforming to IEC 60947-5-1 6 A at 120 V, AC-15, A600 conforming to IEC 60947-5-1 0.1 A at 600 V, DC-13, Q600 conforming to IEC 60947-5-1 0.27 A at 250 V, DC-13, Q600 conforming to IEC 60947-5-1 0.55 A at 125 V, DC-13, Q600 conforming to IEC 60947-5-1 1.2 A at 600 V, AC-15, A600 conforming to IEC 60947-5-1 |
| Electrical durability | 1000000 cycles, AC-15, 2 A at 230 V, operating rate <3600> 1000000 cycles, AC-15, 3 A at 120 V, operating rate <3600> 1000000 cycles, AC-15, 4 A at 24 V, operating rate <3600> 1000000 cycles, DC-13, 0.2 A at 110 V, operating rate <3600> 1000000 cycles, DC-13, 0.5 A at 24 V, operating rate <3600> |
| Mounting of block | Front mounting |
| Electrical composition code | C1 (quantity <= 9) C2 (quantity <= 7) C3 (quantity <= 6) C4 (quantity <= 4) C5 (quantity <= 5) C6 (quantity <= 3) C7 (quantity <= 4) C8 (quantity <= 2) C9 (quantity <= 3) C12 (quantity <= 6) M1 (quantity <= 6) M2 (quantity <= 4) M3 (quantity <= 4) M5 (quantity <= 2) M6 (quantity <= 2) M7 (quantity <= 6) M8 (quantity <= 4) M9 (quantity <= 2) SF1 (quantity <= 3) SF2 (quantity <= 2) MF1 (quantity <= 2) MF2 (quantity <= 2) C10 (quantity <= 2) M4 (quantity <= 2) C13 (quantity <= 1) |
| Device presentation | Basic element |
| Protective treatment | TH |
|---|---|
| Ambient air temperature for storage | -40…70 °C |
| Ambient air temperature for operation | -40…70 °C |
| Standards | CSA C22.2 No 14 IEC 60947-5-1 UL 508 IEC 60947-1 JIS C8201-5-1 IEC 60947-5-4 JIS C8201-1 |
| Product certifications | CCC UL DNV GOST LROS (Lloyds register of shipping) BV CSA |
| Vibration resistance | 5 gn (f= 2…500 Hz) conforming to IEC 60068-2-6 |
| Shock resistance | 30 gn (duration = 18 ms) for half sine wave acceleration conforming to IEC 60068-2-27 50 gn (duration = 11 ms) for half sine wave acceleration conforming to IEC 60068-2-27 |
| Unit Type of Package 1 | PCE |
|---|---|
| Number of Units in Package 1 | 1 |
| Package 1 Height | 1.000 cm |
| Package 1 Width | 2.500 cm |
| Package 1 Length | 3.000 cm |
| Package 1 Weight | 9.000 g |
| Unit Type of Package 2 | BB1 |
| Number of Units in Package 2 | 5 |
| Package 2 Height | 4.500 cm |
| Package 2 Width | 5.500 cm |
| Package 2 Length | 5.500 cm |
| Package 2 Weight | 52.300 g |
| Unit Type of Package 3 | S03 |
| Number of Units in Package 3 | 800 |
| Package 3 Height | 30.000 cm |
| Package 3 Width | 30.000 cm |
| Package 3 Length | 40.000 cm |
| Package 3 Weight | 8.691 kg |
| Warranty | 18 months |
|---|