
$120.85$150.99
Prepare to embark on a sensory journey with the Bosco Apple, a fruit that transcends the ordinary and promises an unparalleled taste experience. These apples are nothing short of nature’s masterpiece, celebrated for their distinctive blend of flavors and their captivating visual allure.
Availability: In Stock
red Ø40 illum mushroom pushbutton head Ø22 spring return for integral LED
| Range of product | Harmony XB4 |
|---|---|
| Product or component type | Head for illuminated push-button |
| Device short name | ZB4 |
| Product compatibility | Universal LED |
| Bezel material | Chromium plated metal |
| Head type | Standard |
| Mounting diameter | 22.5 mm |
| Sale per indivisible quantity | 1 |
| Shape of signaling unit head | Round |
| Type of operator | spring return |
| Operator profile | Red mushroom Ø 40 mm, unmarked |
| Cap/operator or lens colour | Red |
| CAD overall width | 40 mm |
|---|---|
| CAD overall height | 40 mm |
| CAD overall depth | 53 mm |
| Product weight | 0.051 kg |
| Resistance to high pressure washer | 7000000 Pa at 55 °C, distance : 0.1 m |
| Mechanical durability | 10000000 cycles |
| Electrical composition code | M1 for <6> M2 for <6> M6 for <2> M10 for <2> |
| Device presentation | Basic sub-assemblies |
| Protective treatment | TH |
|---|---|
| Ambient air temperature for storage | -40…70 °C |
| Ambient air temperature for operation | -40…70 °C |
| Overvoltage category | Class I conforming to IEC 60536 |
| IP degree of protection | IP66 conforming to IEC 60529 IP67 IP69 IP69K |
| NEMA degree of protection | NEMA 13 NEMA 4X |
| IK degree of protection | IK05 conforming to IEC 62262 |
| Standards | JIS C8201-5-1 IEC 60947-1 IEC 60947-5-1 IEC 60947-5-5 CSA C22.2 No 14 UL 508 IEC 60947-5-4 JIS C8201-1 |
| Product certifications | BV CSA DNV LROS (Lloyds register of shipping) UL listed |
| Vibration resistance | 5 gn (f= 2…500 Hz) conforming to IEC 60068-2-6 |
| Shock resistance | 30 gn (duration = 18 ms) for half sine wave acceleration conforming to IEC 60068-2-27 50 gn (duration = 11 ms) for half sine wave acceleration conforming to IEC 60068-2-27 |
| Unit Type of Package 1 | PCE |
|---|---|
| Number of Units in Package 1 | 1 |
| Package 1 Height | 5.3 cm |
| Package 1 Width | 4.4 cm |
| Package 1 Length | 8.8 cm |
| Package 1 Weight | 62.0 g |
| Unit Type of Package 2 | S02 |
| Number of Units in Package 2 | 40 |
| Package 2 Height | 15.0 cm |
| Package 2 Width | 30.0 cm |
| Package 2 Length | 40.0 cm |
| Package 2 Weight | 2.817 kg |
| Warranty | 18 months |
|---|