
$120.85$150.99
Prepare to embark on a sensory journey with the Bosco Apple, a fruit that transcends the ordinary and promises an unparalleled taste experience. These apples are nothing short of nature’s masterpiece, celebrated for their distinctive blend of flavors and their captivating visual allure.
Availability: In Stock
Push button, plastic, flush, black, Ø22, spring return, unmarked, 1 NO
| Range of product | Harmony XB5 |
|---|---|
| Product or component type | Push-button |
| Device short name | XB5 |
| Bezel material | Plastic Dark grey plastic |
| Head type | Standard |
| Fixing collar material | Plastic |
| Mounting diameter | 22.5 mm |
| Sale per indivisible quantity | 1 |
| Shape of signaling unit head | Round |
| Type of operator | spring return |
| Operator profile | Black flush, unmarked |
| Contacts type and composition | 1 NO |
| Contact operation | Slow-break |
| Connections - terminals | Screw clamp terminals, <= 2 x 1.5 mm⊃2; with cable end conforming to IEC 60947-1 Screw clamp terminals, 1 x 0.22...2 x 2.5 mm⊃2; without cable end conforming to IEC 60947-1 |
| Height | 42 mm |
|---|---|
| Width | 30 mm |
| Depth | 52 mm |
| Terminals description ISO n°1 | (13-14)NO |
| Net weight | 0.037 kg |
| Resistance to high pressure washer | 7000000 Pa at 55 °C, distance : 0.1 m |
| Contacts usage | Standard contacts |
| Positive opening | Without |
| Operating travel | 2.6 mm (NO changing electrical state) 4.3 mm (total travel) |
| Operating force | 3.8 N NO changing electrical state |
| Mechanical durability | 10000000 cycles |
| Tightening torque | 0.8…1.2 N.m conforming to IEC 60947-1 |
| Shape of screw head | Cross compatible with Philips no 1 screwdriver Cross compatible with pozidriv No 1 screwdriver Slotted compatible with flat Ø 4 mm screwdriver Slotted compatible with flat Ø 5.5 mm screwdriver |
| Contacts material | Silver alloy (Ag/Ni) |
| Short-circuit protection | 10 A cartridge fuse type gG conforming to IEC 60947-5-1 |
| [Ith] conventional free air thermal current | 10 A conforming to IEC 60947-5-1 |
| [Ui] rated insulation voltage | 600 V (pollution degree 3) conforming to IEC 60947-1 |
| [Uimp] rated impulse withstand voltage | 6 kV conforming to IEC 60947-1 |
| [Ie] rated operational current | 3 A at 240 V, AC-15, A600 conforming to IEC 60947-5-1 6 A at 120 V, AC-15, A600 conforming to IEC 60947-5-1 0.1 A at 600 V, DC-13, Q600 conforming to IEC 60947-5-1 0.27 A at 250 V, DC-13, Q600 conforming to IEC 60947-5-1 0.55 A at 125 V, DC-13, Q600 conforming to IEC 60947-5-1 1.2 A at 600 V, AC-15, A600 conforming to IEC 60947-5-1 |
| Electrical durability | 1000000 cycles AC-15, 2 A at 230 V, operating rate <3600> 1000000 cycles AC-15, 3 A at 120 V, operating rate <3600> 1000000 cycles AC-15, 4 A at 24 V, operating rate <3600> 1000000 cycles DC-13, 0.2 A at 110 V, operating rate <3600> 1000000 cycles DC-13, 0.5 A at 24 V, operating rate <3600> |
| Electrical reliability | Λ < 10exp> Λ < 10exp> |
| Device presentation | Complete product |
| customizable | No |
| Customizable | 1 |
| GCR BRIDGE | XB5AACUST01 |
| Compatibility code | XB5 |
| Protective treatment | TH |
|---|---|
| Ambient air temperature for storage | -40…70 °C |
| Ambient air temperature for operation | -40…70 °C |
| Overvoltage category | Class II conforming to IEC 60536 |
| IP degree of protection | IP66 conforming to IEC 60529 IP67 IP69 IP69K |
| NEMA degree of protection | NEMA 13 NEMA 4X |
| IK degree of protection | IK03 conforming to IEC 50102 |
| Standards | IEC 60947-1 UL 508 JIS C8201-5-1 IEC 60947-5-4 IEC 60947-5-1 CSA C22.2 No 14 JIS C8201-1 |
| Product certifications | DNV CSA UL listed LROS (Lloyds register of shipping) BV |
| Vibration resistance | 5 gn (f= 2…500 Hz) conforming to IEC 60068-2-6 |
| Shock resistance | 30 gn (duration = 18 ms) for half sine wave acceleration conforming to IEC 60068-2-27 50 gn (duration = 11 ms) for half sine wave acceleration conforming to IEC 60068-2-27 |
| Unit Type of Package 1 | PCE |
|---|---|
| Number of Units in Package 1 | 1 |
| Package 1 Height | 8.800 cm |
| Package 1 Width | 3.400 cm |
| Package 1 Length | 5.400 cm |
| Package 1 Weight | 37.000 g |
| Unit Type of Package 2 | S03 |
| Number of Units in Package 2 | 150 |
| Package 2 Height | 30.000 cm |
| Package 2 Width | 30.000 cm |
| Package 2 Length | 40.000 cm |
| Package 2 Weight | 5.860 kg |
| Unit Type of Package 3 | P06 |
| Number of Units in Package 3 | 1200 |
| Package 3 Height | 75.000 cm |
| Package 3 Width | 60.000 cm |
| Package 3 Length | 80.000 cm |
| Package 3 Weight | 57.404 kg |
| Warranty | 18 months |
|---|