
$120.85$150.99
Prepare to embark on a sensory journey with the Bosco Apple, a fruit that transcends the ordinary and promises an unparalleled taste experience. These apples are nothing short of nature’s masterpiece, celebrated for their distinctive blend of flavors and their captivating visual allure.
Availability: In Stock
interface plug-in relay - HARMONY RXG - 2 C/O standard - 230V AC - 5A - with LTB
| Range of product | Harmony Electromechanical Relays |
|---|---|
| Series name | Interface relay |
| Product or component type | Plug-in relay |
| Device short name | RXG |
| Contacts type and composition | 2 C/O |
| [Ithe] conventional enclosed thermal current | 5 A at -40…55 °C |
| Local signalling | Flag |
| Status LED | Without |
|---|---|
| [Ie] rated operational current | 5 A at 30 V (DC) conforming to UL 5 A at 30 V (DC) conforming to IEC 5 A at 250 V (AC) conforming to IEC 5 A at 250 V (AC) conforming to UL |
| Electrical durability | 100000 cycles for NO resistive load at 55 °C 100000 cycles for NC resistive load at 55 °C |
| Coil resistance | 23500 Ohm +/- 15 % |
| Shock resistance | 20 gn in operation 100 gn not in operation |
| Mounting position | Any position |
| Average consumption in VA | 0.82 VA 60 Hz |
| Control circuit voltage limits | 0.8...1.1 Uc AC |
| [Uc] control circuit voltage | 230 V AC 50/60 Hz |
| Colour of cover | Standard |
| Drop-out voltage threshold | >= 0.3 Uc AC |
| Load current | 5 A at 250 V AC |
| Minimum switching capacity | 50 mW at 10 mA, 5 V DC |
| Maximum switching capacity | 1250 VA |
| Control type | Lockable test button |
| Torque value | 0.8 N.m |
| Contact resistance | 100 mOhm |
| Insulation resistance | 1000 MOhm at 500 V DC |
| Electrical insulation class | Class F |
| Mechanical durability | 10000000 cycles |
| Safety reliability data | B10d = 100000 |
| Operating time | 20 ms |
| Reset time | 20 ms |
| Overvoltage category | III |
| Maximum switching voltage | 250 V AC 30 V DC |
| Protection category | RT I |
| Operating rate | <= 1800 cycles/hour under load <= 18000 cycles/hour no-load |
| Pollution degree | 2 |
| Utilisation coefficient | 20 % |
| [Ui] rated insulation voltage | 250 V conforming to IEC 300 V conforming to CSA 300 V conforming to UL |
| Dielectric strength | 1000 V AC between contacts with micro disconnection 5000 V AC between coil and contact with reinforced insulation 3000 V AC between poles with basic insulation |
| Test levels | Level A group mounting |
| Device presentation | Complete product |
| Contacts material | Silver alloy (AgSnO2In2O3) |
| Net weight | 0.02 kg |
| Standards | IEC 61810-1 UL 508 CSA C22.2 No 14 |
|---|---|
| product certifications | UL CSA EAC CE DNV-GL |
| Ambient air temperature for storage | -40…85 °C |
| Ambient air temperature for operation | -40…70 °C |
| IP degree of protection | IP40 |
| Relative humidity | 10…85 % |
| Vibration resistance | 3 gn, amplitude = +/- 0.75 mm (f = 10…150 Hz)in operation 5 gn, amplitude = +/- 0.75 mm (f = 10…150 Hz)not in operation |
| Unit Type of Package 1 | PCE |
|---|---|
| Number of Units in Package 1 | 1 |
| Package 1 Height | 2.89 cm |
| Package 1 Width | 1.27 cm |
| Package 1 Length | 3.452 cm |
| Package 1 Weight | 20.1 g |