
$120.85$150.99
Prepare to embark on a sensory journey with the Bosco Apple, a fruit that transcends the ordinary and promises an unparalleled taste experience. These apples are nothing short of nature’s masterpiece, celebrated for their distinctive blend of flavors and their captivating visual allure.
Availability: In Stock
Acti 9 - Auxiliary contact iOF/SD+OF - 2OC - AC/DC
| range of product | Acti9 |
|---|---|
| Product or component type | Double OC or fault contact |
| Device short name | iOF/SD+OF |
| Signal contacts composition | 2 C/O |
| [In] rated current | DC-12 1 A at 130 V, DC DC-12 1.5 A at 60 V, DC DC-12 2 A at 48 V, DC DC-12 6 A at 24 V, DC AC-12 3 A at 415 V, AC 50/60 Hz AC-12 6 A at 240 V, AC 50/60 Hz |
| 9 mm pitches | 1 |
| Standards | EN/IEC 60947-5-1 |
| [Ui] rated insulation voltage | 500 V |
|---|---|
| [Uimp] rated impulse withstand voltage | 4 kV |
| Local signalling | Mechanical indicator |
| Mounting mode | Fixed |
| Mounting support | DIN rail |
| Comb busbar and distribution block compatibility | NO |
| Height | 90 mm |
| Width | 9 mm |
| Depth | 73 mm |
| Net weight | 43 g |
| Colour | White |
| Connections - terminals | Screw clamp terminal (top and bottom) 2 cable(s) 2.5 mm⊃2; - rigid Screw clamp terminal (top and bottom) 2 cable(s) 1.5 mm⊃2; - flexible with ferrule Screw clamp terminal (top and bottom) 1 cable(s) 0.5…2.5 mm⊃2; - flexible Screw clamp terminal (top and bottom) 1 cable(s) 1…4 mm⊃2; - rigid |
| Wire stripping length | 10 mm |
| Tightening torque | 1 N.m |
| Tropicalisation | 2 conforming to EN/IEC 60947-5-1 |
|---|---|
| Ambient air temperature for operation | -35…70 °C |
| Ambient air temperature for storage | -40…85 °C |
| Unit Type of Package 1 | PCE |
|---|---|
| Number of Units in Package 1 | 1 |
| Package 1 Height | 7.500 cm |
| Package 1 Width | 2.400 cm |
| Package 1 Length | 9.200 cm |
| Package 1 Weight | 50.000 g |
| Unit Type of Package 2 | BB1 |
| Number of Units in Package 2 | 12 |
| Package 2 Height | 8.500 cm |
| Package 2 Width | 10.000 cm |
| Package 2 Length | 27.000 cm |
| Package 2 Weight | 693.000 g |
| Unit Type of Package 3 | S03 |
| Number of Units in Package 3 | 120 |
| Package 3 Height | 30.000 cm |
| Package 3 Width | 30.000 cm |
| Package 3 Length | 40.000 cm |
| Package 3 Weight | 7.600 kg |
| Warranty | 18 months |
|---|